Yıldız Satranç Spor Kulübü

Bahçeşehir 2. Kısım mah. 9 cadde. Gürekinler Sitesi No: 24/D Boğazköy /Bahçeşehir

Ulaşım

  • Adres: Bahçeşehir 2. Kısım mah. 9 cadde. Gürekinler Sitesi No: 24/D Boğazköy /Bahçeşehir

Genel Bilgiler

HAKKIMIZDA
 
Yıldız Satranç Eğitim Merkezi, her yaş ve her seviyeye hitap eden eğitim programları, kursları ve satranç organizasyonlarıyla 2016 Ocak itibariyle satranç ailesine katılmıştır. Uluslararası kriterlere göre hazırlanmış ders içerikleri katılımcılara bir yandan stratejik düşünme, plan kurma, karar alma, zamanı etkin kullanma gibi beceriler kazandırırken, diğer yandan sporcuların gelişimine katkı sunmayı amaçlamaktadır.
 
 Teorik eğitimlerin, pratik uygulamalarla desteklendiği programlar sayesinde sporcular bilgilerini pekiştirirler. Drama ve pedagojik eğitime sahip eğitim kadrosuyla güçlü sporcular yetiştirerek, satrancı yaşam felsefesi haline getirmek en büyük amacımızdır.
 
MİSYONUMUZ
 
Yıldız Satranç Eğitim Merkezi öğrencilerine, dürüstlük, sorumluluk, problem çözme, iletişim becerileri, her ne koşulda olursa olsun mücadele edebilme ve başarısızlıklar karşısında yılmama, işbirliği, eleştirel ve yaratıcı düşünce, kararlılık, kazancı ve yenilgiyi olağan karşılayabilme gibi liderlik için gereken beceri ve tutumların kazandırılmasına yönelik çalışmalar yapar. 
 
Öğrencilerimize sadece satranç oyununun temel kuralları ve teknikleri dışında oyunun, içinde barındırdığı felsefeyi de öğretmek amacımızdır. Bizler satrancı, çocukların kişiliklerine katkı sağlayacak bir araç olarak görüyoruz.
 
VİZYONUMUZ
 
Satranç oyununu seven, oyunun kurallarını tamamıyla öğrenip, kendileriyle birlikte geliştirmiş olduğu yeteneklerini ortaya çıkarmalarına yardımcı olmak, gelişmelerine katkı sağlayıp Türk satrancına yeni ustalar kazandırmak, satrancı eğitim aracı olarak kullanıp çocuklarımızı hayata hazırlamaktır.


Firmaya Mesaj GönderBenzer Firmalar

Diğer Firma Kategorileri