Akademi Binicilik

Şahinler Sk. No:29 Oklalı Köyü / Çatalca

Ulaşım

  • Adres: Şahinler Sk. No:29 Oklalı Köyü / Çatalca

İletişim Bilgileri

İletişim


Genel Bilgiler

 
Akademi Binicilik Atlı Spor Kulübü
 
 
Akademi Binicilik Atlı Spor Kulübü Çatalca’nın Oklalı Köyü’nde 6 dönüm arazi içerisinde, 60 X 28 büyüklüğünde açık Manej, 16 adet Horse Stable, 3′ü Pony olmak üzere 14 atla; binicilik dersleri, arazi binişleri, binicilik kampı hizmetleri vermektedir.
 
Ayrıca açık ve kapalı restaurant ve kafemizle; kır düğünü, nişan toplantı ve organizasyonlarınızda siz değerli misafirlerimize ve sevdiklerine profesyonel hizmetle destek vermekten ve ağırlamaktan mutluluk duyacağız
 
Volkan Çapur
 
1989 yılında üniversiteden mezun olduktan sonra sigortacılık mesleğini seçerek iş hayatına atıldım. Ofis ortamlarında geçirdiğim yoğun stresli uzun yıllar doğaya, toprağa ve yeşile olan özlemimi artırdı. Bir arkadaşım sayesinde Çatalca’yı keşfettim ve 1998 yılında Çatalca Oklalı Köyü’nden 6 dönüm bir arazi almak nasip oldu.
 
Önce aldığım arazinin etrafını çitle çevirerek işe koyuldum. Daha sonra yavaş yavaş meyve ve süs ağaçları alarak kendi ellerimle bunları dikmeye başladım. Hafta sonlarını iple çeker bir halde günler yıllar geçti ve ev, müştemilat, ahır derken çiftlik büyümeye başladı. 2004 senesinde bir arkadaşımın at hediye etmesiyle çiftlik hayatı daha da renkli bir hal aldı ve tabii ki benim hayatım da. Binicilik dersleri alarak başlayan serüven tutkuya dönüşünce kendimi ilk atım olan Mikeala ile yarışlarda buldum. Kısa zamanda bir çok kupa ve derece kazanınca ikinci atım olan Divon da ailemize katıldı. Fakat bir hastalık neticesinde Divon’un ölümü bizleri hayli üzdü. Sonrasında Rose Garden ve Bingo’nun da aramıza katılımıyla aile büyüdü. Atlarımla yurtiçi ve yurtdışı müsabakalarda başarılı neticeler aldım.
 
Artık binicilik ve atlar benim için bir yaşam tarzı olmuştu. 2012 yılında,  şehrin gürültülü ve stresli yaşamından biraz uzaklaşıp kafamı dinlemek için aldığım çiftlikte bir dostumun desteğiyle Akademi Biniciliği kurma kararını aldım. Bir çok alt yapının hazır oluşu iki ay gibi kısa bir zamanda faaliyete geçmemize olanak tanıdı. Artık sadece hafta sonlarında geldiğim çiftliğim işyerim olmuş ve ben de hobisini işe çeviren şanslılar kervanına katılmıştım. Sabah saat 06.30′da başlayan çiflik yaşamı bazen 22:00-23:00′e kadar sürse de ertesi güne yine enerjik bir şekilde başlıyoruz.
 
Atın Çocuk Gelişiminde Önemi
 
Binicilik Bazlı Öğrenme (Equine Facilitated Learning) sistemidir. Duygusal veya iletişim sorunları olan çocuklara yardımcı olan bu sistemle, sadece atların çevresinde olmanın dahi bireyin beyin kalıplarını değiştiren bir etkisi olduğu kanıtlanmış oldu.
 
Onlara gerçekten olumlu bir deneyim yaşatıyor olmanın yanı sıra, atlarla yapılan basit yer çalışmalarında çocuk ve atın bire bir karşılaşması, atın doğası gereği çocuğun kendi duygu durumunu ve iletişim kabiliyetini mecburen kullandığı ve bu özellikleri gün geçtikçe hızla artırdığının gözlemlendiği ve de raporlanabilir bir gelişme sağlandığını gözler önüne serdi
 


Firmaya Mesaj GönderBenzer Firmalar

Diğer Firma Kategorileri