Thai Chaba Masaj Salonu

Bahhçeşehir 1. Kısım Mah. Kemal Sunal Cad. Galeria Çarşı AVM NO : 6

Ulaşım

  • Adres: Bahhçeşehir 1. Kısım Mah. Kemal Sunal Cad. Galeria Çarşı AVM NO : 6

İletişim Bilgileri

İletişim


Genel Bilgiler

Thai Chaba Masaj Salonu Bahçeşehir de sizlere Thai Masajı ve Ayak Masajı medikal masaj hizmetleri vermektedir.
Masaj  tedavi hizmetleri uzman Taylandlı  bayanlar tarafından verilmektedir.

Ayak Medikal Masajı : 30 dk = 50 TL
Tay Masajı : 30 dk = 60 TL

Tayland Ayak Masajı Nedir ? (Medikal)

Tay ayak masajı, ayak tabanlarının belirli bölgelerine baskı uygulanmasıdır.
Ayak ve ayak parmaklarındaki önemli noktaların vücuttaki diğer organlara karşılık geldiği varsayılır ve bu noktalar yapılan masaj ile bu organların tedavi edilme mantığına dayanır.

Tayland'da uygulanan medikal ayak masajı, günümüzde popüler olan eski bir tedavi prosedürüdür. Başlangıçta bilgi ve teknikleri gizli tutuldu
ve Tayland Kraliyet Sarayı'nın Budist rahipleri tarafından nesiller boyu aktarıldı. Tayland ayak medikal masajı eski şifa sanatları, Çin Tuina, Japon Şiatsu
ve Hint Ayurvedi yoga arasında bir evliliktir. Ayakları, alt bacakları ve dizleriyle çalışan bu 2000 yıllık, çok saygın bu masaj tekniği, derin ve eşsiz bir denge,
rahatlama ve rahatlık duygusu üretmek için vücudun birçok duyu çizgisinde (Tayland merkezli meridyenler) engellenen enerjiyi serbest bırakır.

Akupunktur ve akupunktur teorisine göre, her ayağında vücutta yayılan iç organlara bağlı 7200 duyusal sinir ucu vardır.
Sonuç olarak, masaj iç organların fonksiyonlarını uyarmada etkilidir. Yan etkisi yoktur, toksik veya sağlığa zararı yoktur bu nedenle güvenle yaptırılabilir.

AYAK MASAJININ YARARLARI

Antik Tayland ayak masajı (Nuad Pan Boran), rahatlama, vücudun çeşitli sistemlerinde denge ve sağlıklı kan dolaşımı sağlayan bütünsel bir şifa tekniğidir.
Genel sağlık ve zihinsel huzur teşvik etmek için bir tedavi olarak bilinir. Oluşan kalsiyum ve ürik asit kristalleri (toksik atıklar) dağılır.

Stres, sırt ve diğer kronik ağrı, plantar fasiit, alerji, yüksek tansiyon, uyku bozukluğu, fibromiyalji, gut, migren, artrit, diyabet, böbrek ve sindirim problemlerinden kaynaklanan rahatsızlıklara iyi geldiği bildirmektedir. Medikal  Masaj, vücudun genel sağlık ve doğal dengesini yeniden kazanmasına ve korumasına yardımcı olur.

Geliştirilmiş kan ve besin akışı, vücut bölümlerinin sağlıklı durumunu sürdürme veya iyileştirme eğilimindedir ve birçok hastalık tedavi edilmekte veya azalmaktadır.
Bağışıklık sistemi güçlendirilir, iyileşme hızlandırılır, vücut yenilenir ve zihin stresi giderir.

Thai Masajı Nedir ?

Tay masajı tipik olarak, el veya parmakların kas dokularına yönlendirilen ritmik presleme hareketleriyle sıkıştırma ile çalışır.
Tay masajı genellikle zeminde bir futon minderi üzerinde müşteriler rahat kıyafetler giymişken yapılır herhangi bir losyon veya yağ kullanılmaz.
Terapist aynı zamanda minderin üzerindedir ve vücudunuzu, herhangi bir işlem yapmadan çeşitli yerlere ve pozisyonlara taşır.
Bu yüzden bazen "tembel erkeğin yogası" denir. Thai masajı hem rahatlatıcı hem de enerji verici olabilir, bu nedenle masajdan sonra aktif olmak istiyorsanız iyi bir seçimdir.

Terapist, ya yüzleri yukarı bakacak, yüzleri aşağı bakacak şekilde ya da oturacak şekilde ya da yanlarında oturan müşteriler üzerinde çeşitli teknik diziler kullanır.
Terapist ve müşteri arasında sürekli vücut teması vardır, ancak kasları sürtmek yerine, vücut sıkıştırılır, çekilir, gerilir ve sallanır.

THAİ MASAJININ YARARLARI

1. Stresi azaltır
Thai masajı, bedensel ve duygusal gerilimi gidermek için bedenin hareket ettirilmesi ve manipüle edilmesini içerir.
Thai masajı, vücudu rahatlatmak için hafif baskı ve germe teknikleri kullanır. Bir 2015 araştırması, Thai masajının, tükürükte
sAA adı verilen belirli bir stres belirtecinin seviyelerini önemli ölçüde azalttığını buldu.

Araştırmacılar, Thai masajının sağlıklı insanlarda stresi azaltmada, sadece dinlenmekten daha etkili olduğu sonucuna vardılar.

2. Enerjiyi arttırır
Araştırmalar, Tay masajının insanların fiziksel enerji seviyelerini arttırabileceğini göstermiştir. Tayland masajının enerjiyi ve zihinsel stimülasyonu arttırdığı tespit edilmiştir.
Tayland masaj tekniği, enerji hatları veya Sen kavramına dayanmaktadır. Çoğu uygulayıcı vücutta çeşitli Sen veya kanalların olduğuna inanır.

Sen, kemikler, kaslar, kan ve sinirler gibi vücudun farklı bölgelerine karşılık gelir. Bazı Sen de aklı ve bilinci etkiler. Bunlara ince kanallar denir.

Teori, sıkı kasların farklı Sen'lerin içinde tıkanmalara neden olduğunu göstermektedir. Bu tıkanmalar yaşam enerjisi akışını azaltır, bu da sertlik, acı ve hastalıkla sonuçlanır.
Thai masajı, yaşam enerjisinin akışını düzeltmek için farklı Sen'leri açan veya daraltan farklı teknikler kullanır.

3. baş ağrısı giderir
Kort tipi, belirli enerji kanallarına basınç uygulanmasını içeren spesifik bir Tay masajı türüdür.

Bir 2015 çalışmasında, mahkeme tipi Tayland masajının, kronik gerginlik baş ağrıları bulunan insanlar için etkili bir tedavi olduğu tespit edildi.
Ayrıca, bilim adamlarının elde taşınır cihaz kullanarak ölçtüğü daha düşük doku sertliği ölçütleri de vardı.

4. Dolaşımını uyarır
Thai masajı, hafif gerginlikler kullanılarak hem kan hem de lenf dolaşımını artırabilir. Bu yoga benzeri gerilmeler vücudun dokularını oksijenle dolduran kan dolaşımını arttırır.
Bu hücre büyümesini ve kalp sağlığını geliştirmeye yardımcı olur.

5. Hareket alanını iyileştirir
Thai masajı stresi azaltmak ve kan dolaşımını iyileştirmek için yoga benzeri gergiler içerir.
Kademeli, yumuşak germe, kişinin zaman içindeki esnekliğini artırarak daha fazla hareket alanı sağlar.

Thai masajı ayrıca eklemlerdeki sıvının dolaşımını veya eklemler arasındaki sürtünmeyi azaltan sinovyal sıvıyı da iyileştirebilir.
Bu, eklem hareketliliğini ve hareket alanını iyileştirebilir.
 


Firmaya Mesaj GönderBenzer Firmalar

Diğer Firma Kategorileri