Cihangir Koleji’nde STEAM Akademi Ekim’de Başladı !

Cihangir Koleji’nde STEAM Akademi Ekim’de Başladı !

STEAM; dünya üzerinde uygulanan ve öğrencilerin gelişim sürecinde bilim, teknoloji, mühendislik, sanat ve matematik alanlarının senkronize gelişimlerini ön plana almış bir çerçevedir.
 
Yürütülen bu program sayesinde öğrencilerin, strateji geliştirme, planlama, mantık yürütme-mantıksal bütünleme, görsel-uzamsal düşünme, yaratıcılık, dikkat-konsantrasyon, hafıza ve bellek alanlarında gelişimleri amaçlanmaktadır. Ayrıca bu program her alana hitap eden, çok yönlü, öğrencilerin ilgi alanlarını ortaya çıkarmaya yönelik bir programdır. Programda disiplinler arası geçiş yaklaşımı temel alınmıştır, disiplinler iç içe ve bir bütün halinde verilmektedir.
 
Öğrenciler bu programda üniversite düzeyinde karşılaşabilecekleri içeriklerle ilkokul düzeyinde karşılaşma şansı bulacaklar. Bu sayede çok erken yaşlarda ilgi ve yeteneklerini yaşayarak farketmiş olacaklardır.
 
DÜŞÜNME BECERİLERİ
Yaratıcı Yazarlık, Eleştirel Düşünme Becerileri, Yaratıcı Sorun Çözme, Yaratıcı Drama, Duygusal Sosyal Beceriler, Paradoks Çözümleme, Problem Odası, Kriptoloji(Sezar Şifreleme), Destination imagination, Oyun Teoremi ve Duyu Geliştirme Etkinlikleri şeklinde modül derslerimiz vardır.
 
ZEKA GELİŞİM STRATEJİLERİ
Öğrencilerimizin ileriyi görme, sabır, rekabet, yenilgiyi hazmetme, merak dürtüsünü harekete geçirme, hızlı düşünme, çözüm stratejisi üretme ve karar verme becerilerini geliştirmeye yönelik çalışmalarımız olmaktadır.
 
EĞLENCELİ BİLİM ve KEŞİF LABORATUVARI
Elektronik Cihaz İncelemeleri, Mikrobiyolojik çalışmalar ve Deneysel etkinlikler yaparak öğrencilerimizin farkındalıklarını arttıracak çalışmalar yapılmaktadır.
 
BİLİMSEL GELİŞMELERİN TAKİP ve ANALİZİ
Astronomi ve Uzay, İcatlar ve Tıp Alanındaki gelişmelerle ilgili analiz-sentez düzeyinde çalışmalar yapılmaktadır.
 
ROBOTİK KODLAMA ve 3D TASARIM
Robotik, Kodlama ve Üç Boyutlu Yazıcı derslerimiz ile öğrencilerimiz kodlamayı öğrenip robotları ve üç boyutlu yazıcıları harekete geçirmektedir.
 
SANAT ATÖLYESİ
Öğrencilerimiz bu derste Seramik (kil), Çizim ve Boyama tekniklerini öğrenerek estetik duyarlılıklarını geliştirmektedir. Rölyefli ve üç boyutlu çalışmalar öğrencilerimizin hayal gücünü desteklemektedir. Aynı zamanda öğrencilerin bilek kaslarının gelişmesine ve el-göz koordinasyonlarının kuvvetlenmesine yardım etmektedir.
 

STEAM Akademi Çalışma Takvimi

 

AÇIKLAMALAR:
1. Dönem (11 Hafta-66 Saat):  990 TL
2. Dönem (13 Hafta-78 Saat): 1.170 TL
Toplam (24 Hafta-144 Saat): 2.160 TL
Ücrete; yemek, kullanılacak ders materyalleri, bilimsel materyaller, laboratuvar malzemeleri, kil vb. malzemeler dâhildir. Ödemelerde dönemler baz alınarak taksitlendirme yapılabilecektir. Öğrencilerin ulaşımı velilerimiz tarafından sağlanacaktır.
 
İLETİŞİM:
Bahçeşehir Cihangir Koleji Kampüs Halkla İlişkiler Sorumluları