BKSM minik tiyatro severlere kapılarını açtı

BKSM minik tiyatro severlere kapılarını açtı

Başakşehir Belediyesi’nin kültür sanat etkinlikleri kapsamında yer alan çocuk tiyatroları yenilenen yüzüyle Bahçeşehir Kültür ve Sanat Merkezi (BKSM)’nde çocuklarla buluştu.
 
Açılışını Sanatçı Mustafa Ceceli ile yapan Bahçeşehir Kültür ve Sanat Merkezi (BKSM), farklı mimarisi, teknik altyapısı ve muhteşem sahnesiyle uluslararası organizasyonlara ev sahipliği yapabilecek donanımda inşa edildi.
 
Sezon boyunca bir çok konser ve tiyatronun sanatseverlerle buluşacağı merkezde birbirinden keyifli çocuk tiyatroları da minik tiyatro severlerle buluşacak.
 
Dostluk, kardeşlik ve başarı öyküsü
 
 
Gökkuşağı Tiyatrosu’nun “Gökkuşağı altında” oyununu çocuklarla buluşturan tiyatrocular sahne performanslarıyla göz doldurdu.
 
Dostluğun, kardeşliğin, birlikteliğin başarıdaki yerinin vurgulandığı oyun da; Gökkuşağı Tiyatrosu’nda her gece birlikte gösteriye çıkan; Balerin Narin, Palyaço Paço, Sihirbaz Madrabaz, Müzisyen Chopin birbirlerini kıskanmakta ve tiyatronun “en çok ‘alkış alan’ sanatçısı” olmak istemektedirler.
 
Bu yüzden de sürekli birbirlerine oyun oynayarak hata yapmaya zorlamakta ve böylece de gösterilerinin başarısız olmasına neden olmaktadırlar.
 
Olanlara daha fazla katlanamayan Gökkuşağı Tiyatrosu’nun patronu onları tiyatrodan kovar. Çünkü dostluğun değerini anlamalarını istemektedir.
 
Dört kafadarın kendilerini bir anda beş parasız sokakta buluverince, neye uğradıklarını şaşırdıklarının hikayesi anlatılmaktadır.