BKSM Yetişkin Tiyatroları perdelerini açtı

BKSM Yetişkin Tiyatroları perdelerini açtı

Yenilenen yüzüyle İstanbul Kültür Sanat dünyasına hızlı bir giriş yapan Bahçeşehir Kültür Sanat Merkezi (BKSM) Yetişkin Tiyatro Oyunları ile de iddialı başladı.
 
 
 
BKSM Tiyatro sezon açılışını Uygur Sanat Tiyatrosu tarafından sahnelenen ‘Akidezadeler’ oyunu ile açtı.
 
Bir Nejat Uygur Klasiği
 
Büyük usta Nejat Uygur tarafından yazılmış olan Akidezadeler yeni yorumuyla ve usta sanatçı kadrosuyla Başakşehirliler tarafından beğeni ile izlendi.
 
 
Yıldırım Bayazıt tarafından yönetilen, Uygur Sanat Tiyatrosu tarafından sahneye konulan oyunda Cengiz Küçükayvaz, Somer Karvan, Seher Terzi, Kirkor Dinçkayıkçı, Burcu Tuna, Güray Yazıcı, Gamze Durmuş, Deniz Yılmaz ve Orçun Tansoylu rol aldı.
 
Şarkılı-müzikli, bol kahkahalı oyunun konusu ise şöyle; İstanbul'un köklü ve önemli sülalelerinden biri olan Akidezadeler ekonomik olarak zor günler yaşamaktadır.
 
Yüzyıllardır dedelerinden kendilerine miras kalan konak satılmıştır ve bugün onlar için çok önemli olan cemiyet hayatının bir temsilcisi evlerine teftişe gelecektir.
 
Gelin görün ki böylesi kriz yüklü bir günün sabahında konağın tüm çalışanları aylardır alamadıkları maaşlarını bahane ederek konaktan ayrılmıştır.
 
Aile ne yapacağını bilemez bir haldeyken, Nüvit geceden olacakların kokusunu almıştır ve çare olarak arkadaşı Boncuk'u konağa çağırmıştır.
 
‘BKSM yeni haliyle harika olmuş’
 
 
Uygur Sanat Tiyatrosu Sanat Yönetmeni, İBB Şehir Tiyatroları Sanat Yönetmeni Süha Uygur, oyun öncesi yaptığı açıklamada şunları kaydetti, “BKSM’de daha önce de oynamıştık.
 
Salon yeni haliyle harika olmuş. Sanata katkı sunan her kurum benim için çok değerlidir. Tiyatro severlerin rahatça oyun izleyebileceği güzellikte bir salon.
 
Başakşehir Belediyesi ve Kültür Müdürlüğünün sanata verdiği değeri çok iyi biliyorum ve de çok takdir ediyorum. Bu akşam burada ekibimle olmaktan çok mutluyum.
 
İzleyicilerimize güzel bir gece geçirteceğiz. İnşallah bu güzel salonda başka oyunlarımızla da sanatseverlerle buluşmak istiyoruz.
 
Emeği geçen başta Başkanımız olmak üzere hepsinin ellerine sağlık diyorum ve gönülden teşekkür ediyorum.”