Beylikdüzü Rekor Kırdı

Beylikdüzü Rekor Kırdı

REKORLAR PEŞ PEŞE
Beylikdüzü Belediyesi, 30 Temmuz-03 Ağustos tarihlerini kapsayan yüzme şöleninde ilk günden, final gününe kadar kusursuz çalıştı. Kafilelerin konaklamasından, antrenman düzenine, yarışma koşullarından lojistik desteklere kadar her detay başarıyla planlandı. Büyük rekabet içinde geçen şampiyonada müthiş mücadeleler yaşandı. Su Üstü-Çift Palet-Dip-Tüp ve Bayrak Yarışı kategorilerinde havuza inen sporcular, 10 dünya rekoruna imza attı.

RUSLAR AÇIK ARA
10 rekorun 9 tanesi Rus sporculardan geldi. Bayanlarda Rus Ekaterina Mikhailushkina 50-400 ve 800 metre su üstünde rekora uzandı. Alman Johanna Schikorak 1500 metre su üstünde gelen rekora adını yazdırdı. Erkeklerde Rus Aleksey Fedkin 50-100 ve 200 metre su üstü kategorisinde üç dünya rekoru kırdı. Bayrak yarışlarında, bayan Rus milli takımı 4x100 ve 4x200 metre su üstünde dünya rekoru derecesine ulaştı. 4x50 metre su üstü mono palet bayrak yarışında Rus milli takımı rekorun tadına vardı.

ONUR TABLOSU
Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu Yüzme Teknik Kurulu Başkanı Özgür Alemdar antrenörlüğündeki Türkiye Paletli Yüzme Genç Milli Takımı yedi bayan, dokuz erkek, toplam 16 sporcuyla mücadele ettiği şampiyonada, 4 altın, 6 gümüş, 4 bronz madalya kazandı. West İstanbul Marina’da gerçekleşen kapanış töreninde kürsüye çıkan başarılı yüzücülere kupalarını takdim eden Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Beylikdüzü’nün bu tip uluslararası spor organizasyonları için her zaman aday ve hazır olduğunu açıkladı. Şampiyonada kıyasıya kapışan Almanya, Avusturya, Belarus, Çek Cumhuriyeti, Estonya, Litvanya, Fransa, Polonya, Macaristan, İtalya, İsviçre, İspanya, Rusya, Slovakya, Ukrayna, Yunanistan ve Türkiye kafileleri şampiyonları coşkuyla alkışladı.