Başakşehir Ata Sporları Merkezi

Başakşehir Ata Sporları Merkezi

Projenin yükseleceği 285 bin metrekarelik dev arazi, Atatürk Olimpiyat Stadı’nın kuzeyinde yer alıyor. Başakşehir Belediye Başkanı olarak iki dönem görev yapan İBB Başkanı Mevlüt Uysal’ın yönlendirmesiyle olgunlaşan projeyi İBB Yapı İşleri Müdürlüğü yönetiyor.

GELENEKSEL MODERN YAN YANA
Ata Sporları Merkezi’nde okçuluk, binicilik, güreş gibi geleneksel spor kültürünün yanında, futbol, voleybol, basketbol, tenis gibi modern spor dalları aynı konsept altında bir araya geliyor.
Spor salonları ve tesislerin yapımı hakkındaki hizmet ihalesi 26 Temmuz 2018 tarihinde gerçekleşiyor. İlçedeki genç nüfusa yönelik çok yönlü spor eğitimi vermeyi amaçlayan projenin bir yıl içinde tamamlanması öngörülüyor.

SPOR AŞKI İÇİN
Başakşehir Ata Sporları Merkezi’nde güreş okulu, açık hava tiyatrosu, çocuk oyun ve etkinlik alanları, idari binalar, sağlık tesisi, cami, kafe, dinlenme alanı, atlı cirit alanı, atlı okçuluk alanı,
mini futbol sahası, paten park, tenis kortları, voleybol sahası, basketbol sahası, geleneksel oyun okulu, kökbörü sahası, ok atış sahası, kapalı binicilik sahası gibi bölümler bulunuyor.