İyi günde, kötü günde hep yanınızdayız

İyi günde, kötü günde hep yanınızdayız

Sosyal belediyeciliğin en güzel örneklerini veren Başakşehir Belediyesi, hizmete aldığı Taziye Aracı ile ilçe sakinlerini acı günlerinde de yalnız bırakmıyor.


‘Hoş Geldin Bebek’ ve ‘Anne-Bebek Eğitimi’ ile ilçe sakinlerinin mutluluğuna ortak olan Başakşehir Belediyesi, hizmete alınan modern Taziye Aracı ile Başakşehirlilerin acılarını da paylaşıyor.

ÖZEL OLARAK TASARLANAN 10 M UZUNLUK, 2.40 M GENİŞLİĞİNDEKİ TAZİYE ARACI AYNI ANDA 80 KİŞİYİ AĞIRLAYABİLİYOR
 
Tüm ihtiyaçlar düşünüldü


İklimlendirme sistemi ile yazın serin, kışın sıcak olması sağlanan araçta; uzun süreli enerji ihtiyacını karşılayacak jeneratör, sohbet ve Kur’an-ı Kerim tilaveti için ses sistemi, 2 TV ekranı, 4 projektör, saklama dolapları 100 litrelik su deposu, atık deposu ve tuvalet bulunuyor. Hidrolik sistem sayesinde yana doğru açılarak genişleyebilen aracın dış bölümünde, vatandaşların yağmur ve güneşten korunmasını sağlayan bir tente de yer alıyor. Araçtaki abdest alma bölümü ve namaz kılma alanı ile vatandaşların ibadetlerini de rahatlıkla yapabilmeleri sağlanıyor. Mutfak bölümünün de bulunduğu araçta taziyeye gelen vatandaşlara yiyecek ve içecek ikramı yapılıyor.

 

“İnsan odaklı belediyecilik yapıyoruz”


Sosyal belediyecilikte insan merkezli hizmet ve projeleri hayata geçirmeye devam ettiklerine dikkat çeken Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, “Belediye olarak vatandaşa hizmeti esas alıyoruz. Bu prensipten hareketle özel olarak tasarladığımız Taziye Aracımızı vatandaşlarımızın hizmetine sunduk. Mutlu günlerinde olduğu gibi hüzünlü günlerinde de vatandaşlarımızın yanında olmaya, acılarını paylaşmaya gayret gösteriyoruz” şeklinde konuştu.