KİRAZLIBAHÇE’DE KEDİ TERÖRÜ

KİRAZLIBAHÇE’DE KEDİ TERÖRÜ

Bahçeşehir’in lüks konut projelerinden Mesa Nurol Kirazlıbahçe sitesinde tuhaf şeyler oluyor. Sitenin ortak alanında yaşam sürdüren kediler yönetim tarafından sınır dışı ediliyor.
 

Olaya tepki veren site sakinleri, hem yöneticilerle, hem kalan kedilerin can ve mal güvenliğiyle, hem de hukuki zeminle ilgili büyük mücadeleler veriyor.
ZerParola’ya konuşan site sakini Sevgi Oğuz sürecin gelişimini şöyle ifade ediyor;
 
KEDİ NEFRETİYLE DOLULAR
Altı yıldır burada oturuyorum.
2018 yılının bahar aylarında site yönetim ekibi değişti.
Üst yönetici Halil Hüsnü Barbaros ve site müdürü Kadir Ünal, kedilerimize karşı olumsuz ve sevgiden yoksun yaklaşımlar sergilemeye başladı. Kedilerimiz sahipsiz olarak tanımlandı ve şikayetler üzerine tedbirler alınacağı açıklandı. Oysa kedilerin hemen hepsi kısırlaştırılmış, kimliği olan, veteriner kontrolünde yaşayan hayvanlardı. Mama kutularından, su kaplarına kadar her ihtiyaçlarını karşılıyor haldeydik. Önce kedilerin yiyecek içecek kaplarını kaldırdılar. Daha sonra yaşam alanlarına saldırıya başladılar. Yakın zamanda ise 18 kedimizi bizden kopardılar. Kapanlarla yakaladıkları masum canları bilinmez yerlere götürüp bıraktılar. Halbuki canlarımızın kimseye zararı yoktu. Hepsi masum, uysal ve sevimli kedilerdi. Elbette duruma tepkisiz ve sessiz kalmadık. Mücadele başlattık. Kalan sekiz kedimizin de aynı kaderi yaşamaması için önlemler aldık.
 
İÇİMİZ ACIYOR
Çocuklar kedileri çok seviyor. Aileler ve hayvanseverler de özel olarak ilgileniyor. Site müdürü Kadir Ünal kedilerden nefret ettiğini kendi ağzıyla söyledi. Onları burada yaşatmayacağım diyerek tehdit etti. İnanılmaz bir kin duygusuyla sitemizin kedilerini meçhul yerlere götürüp bıraktılar. İçimiz acıyor. Bunun hesabını soracağız. Önce savcılığa suç duyurusunda bulunacağız. Siteyi yöneten şirketin icra kuruluna varıncaya dek her birimine şikayetimizi taşıyacağız. Basın ve medya yoluyla işlenen suçu, ortaya konan acımasız tavrı anlatacağız. Kedilerimiz rahat bırakılıncaya kadar davamızın arkasında duracağız. Kaybolan canlarımızın nereye terk edildiklerini öğrenecek ve  gereken adımı atacağız. Hayvanları katledenlerin yaptıklarını yanlarına bırakmayacağız.